Archiv starého webu

Nový web na adrese: mgcb.cz

Historie klubu

Náš klub vznikl léta páně dvoutisicátého šestého, a to z čistého nadšení a entuziazmu ke značce MOTO GUZZI. Bezesporu té nejlepší značce na světě!

Po předchozím rozčarování z dění v českém Guzzi společenství, se skupina milovníků této značky s orlem ve znaku rozhodla k nelehkému úkolu, čímž nebylo nic jiného, než založení klubu, který by sdružoval a sjednocoval majitele a příznivce této úžasné italské značky, která se nachází na břehu jezera Como.

Předchozí pokusy, založit v Čechách MOTO GUZZI klub nedopadly zrovna nejlépe. Úzký okruh lidí, který si smyslel vytvořit elitářský spolek s příspěvky, které si nemohl dovolit každý smrtelník, s možností určovat, kdo v klubu bude, a kdo ne, tak tento pokus dopadl totálním rozkladem „guzzího“ společenství v Čechách.

A to leželo těžce v žaludku partě lidí kolem tehdejšího zastoupení Moto Guzzi v Plzni, která se několika schůzkami snažila zorganizovat ustavující schůzi nového klubu, který by lidi sdružoval a ne rozděloval.

A proto se 25. června LP 2006 sešlo 17 lidí na motocyklovém srazu „Italmoto“ v Mýtě u Rokycan. Tehdejší vedení, které bylo na již zmíněném místě řádně zvoleno, podalo na Ministerstvo vnitra oficiální žádost o založení občanského sdružení s názvem:

„Moto Guzzi Club Bohemia

Po výše uvedeném založení klubu se klub postupně dopracoval i k vlastním klubovým webovým stránkám, kde mají všichni zájemci, tedy nejen členové, možnost se scházet a komunikovat mezi sebou, a to ať už jsou z Moravy, Slovenska či Německa. Prostě – kdo má zájem zapojit se do života značky MOTO GUZZI, má zde možnost. Jelikož zájem je slušný a vypadá to, že stále vzrůstá, jsou s tímto spojeny i určité náklady a výdaje, proto byl zřízen i klubový účet, na kterém jsou i potřebné finanční prostředky pro provoz a fungování klubu.

Klub si prošel rovněž svými úskalími, včetně menších problémů s webovými stránkami a jejich provozem, rovněž proběhly i menší strasti s názvem klubu, konkrétně s přídomkem „Bohemia“, nicméně lze s úspěchem konstatovat, že klub se nyní ubírá tím, dle mínění Prezidenta klubu, nejlepším směrem.

Pořádáním značkových srazů se klub posunul o notný kus dále, což vedlo členy po uspořádání prvního srazu v jihočeské Zvůli k přesvědčení s rozhodnutím, pořádat podobné srazy nadále pravidelně.

Byla doba, kdy klub čítal i cca 70 členů, což je dodnes - v době velkého individualismu většiny majitelů motocyklů značky MOTO GUZZI a nepříliš velké podpoře ostatních „guzzích“ společenství, velký úspěch.

Značku MOTO GUZZI je přitom možné bez pochyby považovat za naprosto originální a ojedinělou firmu, která vyrábí naprosto praktické a skvělé motocykly, a to bez přestání již 93 let! Po celou dobu své existence značka MOTO GUZZI  přitom nezůstala dlužna nic svému přesvědčení vyrábět motocykly a stroje s nejvyšší užitnou hodnotou. Ať již to byly motocykly určené pro vojenské využití nebo či se jednalo o policejní speciály, které sloužily neomylně nejen doma v Itálii, ale bylo možné se s nimi setkat i na Kubě nebo dokonce i v USA!

Vzhledem ke své výjimečnosti je značka MOTO GUZZI oblíbena právě u výjimečných lidí, kterými byli i slavní světoví herci, moderátoři nejslavnějších motoristických televizních pořadů, slavní lékaři, slavní mistři – výrobci hudebních nástrojů – kytar, houslí, apod. Mezi hlavy korunované, které jsou majiteli motocyklů značky MOTO GUZZI patří v neposlední řadě i taková osobnost, jako je sám král jedné nejmenované orientální země, kdy dal přednost značce MOTO GUZZI oproti jiným zprofanovaným značkám ze Spojených států amerických, Velké Británie nebo Německa.

MOTO GUZZI Bohemia Club má v současnosti i vlastní prostor - klubovnu se zázemím, kde se všichni zájemci mohou setkávat, a to pravidelně každou první středu v měsíci. Díky této přednosti je možnost scházet se na domácím místě, kdy jsou možnosti projednávat lépe a radostněji více věcí, plánovat, řešit spoustu záležitostí, ale i jen si tak posedět a pobavit se s přáteli, kterým bije srdce v rytmu MOTO GUZZI.