Archiv starého webu

Nový web na adrese: mgcb.cz

Ex post: Raduno Želivka 19. - 21. 7. 2019

Ex post: Raduno Želivka 19. - 21. 7. 2019

A je to! Jubilejní 10. ročník tradičního letního srazu Moto Guzzi clubu Bohemia je úspěšně za námi.

Část organizačního výboru, které to povinnosti dovolily, zavítala do Rekreačního centra Želivka, kde se sraz koná již po šesté, už ve čtvrtek, aby bylo dosti času vše připravit.

Většina účastníků se na místo konání sjela během pátku - jízdu mnoha zpestřil letní deštík, což už se stává pomalu tradicí. Páteční den tak proběhl zejména v duchu vítání se s kamarády Guzzisty, kteří se sjeli snad z celé Evropy (víme o posádkách ze Slovenska, Polska, Maďarska, Rakouska, Německa, Itálie, Finska, Francie a Švédska), "degustací" vyhlášeného zdejšího piva či jiných tekutých delikates, a též plnění si břuchů produkty zdejší výtečné kuchyně. K poslechu a tanci zahrála kapela Kocovina povedený výběr domácích i světových popových a rockových hitů a tak není divu, že se taneční parket brzy zaplnil... Volná zábava pak pokračovala dlouho do noci.

Po sobotní snídani, která byla naštěstí spíše v dopoledních než ranních hodinách, následovala příprava na společnou spanilou jízdu. Ta vedla letos opět krásným krajem posázavské vysočiny se zajímavou zastávkou v Číhošťském kostelíku, kde místní pan farář povyprávěl mnoho zajímavého o zdejším faráři z dob minulých Josefu Toufarovi. Kdo se vyjížďky neúčastnil, mohl v této době (jakož i po celý den) využít možnosti si k testovací jízdě zapůjčit jednu ze dvou zde přítomných novinek v "orlí stáji" a to nejnovější enduro Moto Guzzi V85TT, čehož mnozí využili, a obě motorky si na nedostatek vytížení rozhodně stěžovat nemohly. Do podvečera se pak sjeli i zbývající účastníci.. Brána (za níž opět moc děkujeme Sovímu hradu) letos napočítala 223 registrovaných účastníků a 170 srazových motocyklů - upřímně, takový zájem jsme nečekali.

Odpoledne pak odstartovalo soutěžemi. Jako první přišel na řadu slalom s motopneumatikou. Mezi závodníky se dokonce objevila i jedna odvážná žena. Po té následoval tradiční Pivní kombajn, do něhož se letos přihlásili representace Polska, Německa a Finska. Domácí barvy hájili Chebští Guzzíci, kteří nakonec ve finálovém rozstřelu díky Jerrymu porazili tým Polského Guzzi clubu, a stali se tak letošními šampióny. To už si ale své saxíky připravovala kapela našeho člena Koudyho - Swinging Chipses, kteří zahráli nové i staré písničky v rytmu jazzu, blues, swingu a rock&rollu, a finišovali jazzovou úpravou legendární písně Highway to Hell. 

Následoval vrchol soutěžního večera o krále pojídaní špaget. Do soutěže se přihlásilo pět hladových borců a obhájkyně titulu Lisa. Té titul nakonec unikl, když za sebou zcela nekompromisně všechny nechal Jerry od Chebských Guzzíků, kterému skutečně chutnalo. Stříbrnou medaili si tak vyjedla Lisa z Německa a třetí místo obsadil Marco z Maďarska. 

Poté, než se připravila hlavní kapela večera, následovalo losování dobročinné tomboly, jejíž celý výtěžek půjde na podporu Domu pro Julii - dětský hospic.

Zbývalo už jen vyhlásit medailisty soutěží a předat ceny a diplomy. Mimosoutěžní ocenění dostala například finská dvojposádka, která dorazila z největší dálky. Naopak celkem blízko, ale zato v nejhojnějším počtu dorazili bajkeři z Polského Moto Guzzi clubu. Klání o nejkrásnější motorku srazu obhájili kluci z německého Radical Guzzi. Po rozdání všech cen už následovalo vystoupení kapely Chilli Papas, kteří zahráli skladby převážně světového popu a rocku, ale přidali i mnohé kousky v rytmu divoké latiny či řeckého tance Sirtaki. Zábava to byla náramná a taneční parket praskal ve švech. I když kapela už přestala hrát, večer dál pokračoval v divokém rytmu ještě divočejší karaoke párty... Zkrátka, zpívalo a popíjelo se do pozdních nočních (no... spíše brzkých ranních) hodin a zdálo se, že všichni ovládají všechny jazyky, neboť se družil takřka každý s každým...

A co říci závěrem? Byla to zatraceně povedená párty! Proto chceme poděkovat všem, kteří dorazili a vytvořili super atmosféru a zábavu, a samozřejmě také všem našim sponzorům, kteří nám pomohli jak finančně tak materiálově zajistit tento sraz, a to: Officina RiantiniDZD Dražice, K2 moto, Motopoint, UNCS a ENI (Agip) - děkujeme!

PS: Už teď se na Vás těšíme na Letním srazu MGCB 2020, připravujeme řadu novinek;-)

Fotografie z akce můžete shlédnout na naší klubové galerii.
Komentáře