Archiv starého webu

Nový web na adrese: mgcb.cz

Představení Californie 1400

Představení Californie 1400

Pár slov k předváděcí akci nové „Kačenky“ u Honzy Průchy v Sušici.

O předváděčce nové Californie jsem se dověděl na webových stránkách "První kozí", kam, mimo jiných stránek příznivců Moto Guzzi, občas – spíše nepravidelně zabrousím. O to více mě překvapily informace o novém stroji a i pozvánky do Prahy, Opavy a i do Sušice. No a bylo rozhodnuto. S Honzou jsem si potvrdil správnost termínu a času a bylo.

Tu sobotu byl obvzláště tuhý mrazík, který sliboval zážitek skutečně pro otrlé. Přesto i moji synci (Martin a Honza), když jsem oznámil výlet na Šumavu k "První kozí", nezaváhali, zajásali a svorně slíbili, že budou rádi včas vstávat, přesto, že sobota nabízela dlouhé spaní. Pravda, to ráno se nechtělo ani mně, ale když už jsem otcovsky zavelel, musel jsem jít příkladem. No, zvládli jsme to a kolem deváté jsme byli na cestě směr Sušice. Zima musela být opravdu tuhá, protože i auto hrkalo, jako by se mu nechtělo. Cestu jsme zvládli bez ztráty květinky a cca v půl jedenácté jsme přistáli na dvorku "První kozí". Tu jsme byli byli vřele přivítáni, jak se patří na staré kamarády Jendou Průchou, coby samotným "Capo di tutti". Oheň na speciálním grilíku již vesele plápolal, a jelikož jsme patřili mezi první hosty, ale jsme považováni skoro za domácí, vyfasovali jsme buřty, klobásky, místní "Kozí" pivko, nůž a už jsme zpracovávali chleba coby přílohu a uzeniny pro opékání-grilování.

Postupně se objevovali místní, zaměstnanci i z druhé profese, a tím jsou u Honzy zahradní, lesní a jiné nářadí. A lidé tzv. přespolní, slovensky a maďarsky hovořící, lidé z různých míst. Nicméně více, jak 25 nás nebylo. Bylo to takové, v pravdě, komorní, ale o to víc družné a především přátelské pohodě. Tak se po sousedsku klábosilo, popíjelo pivečko z místního pivovárku, který si tu u "První kozí" sami sestrojili a jsou naň právem hrdi, neb se jim podařilo obnovení pivovarské činnosti po dlouhých a dlouhých letech. Ale prosím, nechtějte po mně vědět po kolika! To jsem si opravdu v hlavě neuložil. Pokud by měl snad někdo zájem, potom mohu posloužit webovými stránkami "První kozí", kde jsou k mání velice přesné informace včetně autentické fotodokumentace.

Nicméně přistupme k uváděné prezentaci. Když se osazenstvo sušického dvorka dosyta najedlo a když jsme usoudili, že máme již popito, samo jeho velké Proschoditělstvo Honza Průcha dal pokyn a pár dobrovolníků pod velením velkého Mecanici Jiřího, jsme vytlačili krasavici MOTO GUZZI California 1400 na dvorek, kde pro tuto příležitost byl vymezen prostor k prezentaci uvedené krasavice.

Znal jsem motocykl z webových upoutávek a klipů, ale držet ji v teplejch, dámy a pánové, to je pocit prvního milování v životě! Omlouvám se všem asketům za přirovnání, ale první pohled a první dotyk je rozhodující! A byl. Bylo to velmi příjemné - nejen pokoukání, ale i posezení, nastartování, které se mi zpočátku nedařilo, ale to bylo jistě tím vzrušením a nervozitou, abych od té krasavice nedostal pár facek. Promiňte, už jsem se nechal opět unést. Celá skupinka hostů se v pohodě vystřídala, aby nasála nejen pohledem co možná nejvíce detailů, vyzkoušela šepot motoru, který se přidáním plynu rázem změnil na velmi důstojný hřmot, připomínající blížící se bouři. Pochopitelně, že jsme nacházeli i slabší místa, ale kdo by je démonizoval, když v celkovém pohledu se jedná o dílo skvěle provedené.

Snad až na tu cenu. Cena je asi odpovídající v poměru čtyřletého vývoje, ale bohužel, tato skvěle vyhlížející krasavice velmi ostentativně dává nám přítomným, že nebude pro každého. Škoda? Nevím. Ale jedno vím zcela jistê. V dnešním přesyceném světě techniky a nepřeberného množství typů, značek a provedení všech možných motocyklů, je tato Moto Guzzi California 1400 motocyklem, který bych bral. Je to přeci Moto Guzzi. A kdo jednou zkusil, většinou už nechce jinak. Ne snad, že mám to štěstí a vlastním jednu starší Guzzinu California EV 1100 a tím je tento typ mému srdci nejbližší, ale protože to co všichni v Mandelu udělali pro tuto novou generaci, je opravdu skvělé. Smekám a děkuji!

No co říci závěrem? Když jsme se dostatečně pokochali, nasedli do svých plechovek a s myšlenkami veskrze pozitivními odpáděli ke svým domovům. Omlouvám se všem, kteří očekávali technické popisky a detaily, ale o to se postarali již kolegové zde na fóru. Musím s nimi jen souhlasit a bylo by jen nošením dříví do lesa jakkoliv to komentovat. Nejlépe bude, když si každý učiní obrázek sám!

Přeji pohodu a suché silnice v nastávají sezoně

Jeňýk zes Práglu


Fotogalerie k článku

Guzzina a černá kozina
Detailík
detail světla
detail předního kola
Guzzi kufr
prdelka
krasavice s kozama
krasavice v obležení
přední vidle se vším všudy
průhled předním plexi
skvostný pohled
světlo svítí
šéfkuchař Matrin Fischer
šéfkuchař vaří
Martin Fischer odjíždí
Jenda a jeho kozy
kozy a kozí pivečko
že by něco k žrádlu
černá koza a černá Guzza
pohled na Guzzi svět
pohled ze zadu
a kozy se loučí


Komentáře

Re: Představení Californie 1400
Honza Fischer | 05.02.2013 08:01

Avatar

Na stránkách "První kozí" je taky pár fotek.

H.

Re: Představení Californie 1400
Riantini | 16.02.2013 12:05

Avatar
Krásnej článek hezky napsanej!! Díky Honzo!
J.