Archiv starého webu

Nový web na adrese: mgcb.cz

První ročník Zimáče - byli jsme u toho!

První ročník Zimáče - byli jsme u toho!

Zimní sraz pořádaný Jawáčem jsme si nemohli ujít a stálo to za to. Drsné dvouciferné minusové teploty dopředu naznačovaly, že to bude opravdu zimní sraz, na rozdíl od týden pozdějšího Elefanta.

Na našich stránkách uveřejněný letáček na Zimáč sice upoutal pozornost guzzistů, ale nakonec jsme se na benzínce v sobotu ráno sešli tři nejodvážnější – préza, Elvis a já. Guzzinky jsme nechali odpočívat v garážích, různýho sajrajtu po silnicích bylo moc, tak proč je trápit. Préza jel na své vyvoněné Vespě GTS včetně topení pod termodeku (zbabělec :-)), Elvis na pošťácké Liberty, která byla doplněna kanystrovými chrániči rukou, já jsem sebral Peťuli její ET 4, které jsem doplnil na posledních chvíli vysokým plégem. Peťule ho označila za hnus a že s tím rozhodně jezdit nebude.
Tak přání manželek se musí plnit, že :-), tak jsem při odjezdu z benzínky na ledu od myčky aut s Vespou pěkně praštil a plégo rozštípal… Vespa to jinak ustála v pohodě, musím pochválit tu konstrukci, na motce už bych sbíral různé stupačky, páčky, zrcátka atd. Zimní pneu na vespách zvládne hodně, ale led ne.
Po průjezdu Prahou jsme nabrali do kolony Františka HD s jeho krásně vymalovanou a vytuněnou Vespou ET4 Monoposto a po starý Benešovský vyrazili vstříc zasněženým cestám.
Cesta perfektní, většinou úplně suchá, řidiči aut nechápavě koukali, lidi ve vesnicích mávali, postupně jsme po cestě začali i míjet další jednostopé stroje, převážně skútry, mopedy, jawky.
Vítaným zpestřením bylo hledání funkční restaurace ve Vlašimi, tahle vesnice měla v sobotu všechno zavřené, azyl jsme nakonec našli v gyrosárně, s příjemnou obsluhou, která sice neuměla česky, ale bylo tam teplo, hodně dobrého jídla. A taky jim moc nevadilo, že Jirka začal mezi jídla na stole rozebírat a upravovat pošramocený sytič. To chudák netušil, že po jídle ho čeká perlička dalšího servisního zásahu při minus 10 stupních – hledání, kde zamrzlo plynové lanko, kterému předcházela sborka a rozborka skoro celé mé Vespy. Povedlo se, jak jinak :-) a vzhůru na cestu. Před vlastním vjezdem do areálu v Jizbicích byl nádherný úsek zasněžené silnice a ten, stejně jako neprojetý sníh v areálu zimní pneu v pohodě zvládly. Elvisův pošťák to dal, díky velkým kolům, i na letních pneu, jenom se asi Elvis trochu zapotil.
Na Zimáči jsme při vjezdu absolvovali obligátní přípitky, vítání s holkama a klukama z Jawáče i odjinud. Následovalo parkování ve sněhu, ubytování na třílůžkovém pokoji (kde nás nakonec spalo šest). Ve stanech venku se podávaly teplé nápoje (svařák, grog, teplá griotka), různá masa a uzeniny a nevím co ještě. U ohňů venku se ohřívaly diskutující hloučky, v restauraci byli ti, co na ně venku byla zima. Mezitím dorazilo doprovodné vozidlo s našimi drahými, postupně se připojil do zábavy padre Max a jeho obdivovatelé. Odpoledne bylo věnováno prohlídce strojů, co dojely a některé byly opravdu zajímavé (Trail Breaker s náhonem na obě kola jezdil úžasně). Soutěže na zamrzlém rybníky byly hlavně divácky vděčné, následná show ve sněhu s jízdami všeho možného už končila za tmy.
Večer v restauraci byl hlavně setkáním různých známých a hojným popíjením nápojů, my guzzisti jsme to zvládli bez ztráty kytičky, někteří byli schopni usnout uprostřed tance (že Ozzy :-)) a prospat i vystoupení Pražských výtěrů, které neodradila ani neuspokojivá akustika a statečně vše odehráli.
Jawáčům gratuluji ke skvělému nápadu, jeho úspěšné realizaci, účast okolo 250 motek a vyprodaná ubytovací kapacita areálu hovoří sama za sebe. Ke sqělé atmosféře přispělo ryzí zimní počasí a s tím spojená zábava. Tak za rok, zase :-)

Fotky od Jarušky jsou v klubové galerie, další ode mne jsou tady


Fotogalerie k článku

zimáč2013
zimáč2013
zimáč2013
zimáč2013
zimáč2013
zimáč2013
zimáč2013
zimáč2013
zimáč2013
zimáč2013
zimáč2013
zimáč2013
zimáč2013
zimáč2013
zimáč2013
zimáč2013
zimáč2013
zimáč2013
zimáč2013
zimáč2013
zimáč2013


Komentáře

Re: První ročník Zimáče - byli jsme u toho!
JR | 06.02.2013 15:46

Avatar
Pěkný článek Peťane ;-)

Re: První ročník Zimáče - byli jsme u toho!
Mittwoch | 07.02.2013 22:52

Avatar
Příští roční musím....noané?

Re: První ročník Zimáče - byli jsme u toho!
JR | 10.02.2013 15:37

Avatar

Mittwochale a na čem pojedeš?

Re: První ročník Zimáče - byli jsme u toho!
Riantini | 12.02.2013 21:41

Avatar
Berem tě za slovo brácho jedeme taky a ty jedeš s náma a něco ti seženem neboj  :-)
Jirka